3 листопада 2015 року Рада виконавчих директорів Світового банку схвалила рішення про надання позики МБРР у розмірі 560 мільйонів доларів США на фінансування Проекту розвитку дорожньої галузі в Україні. Про це повідомляється на офіційному сайті установи (переклад новини надається нижче).

Нагадаємо, 2 вересня 2015 року Уряд схвалив проект акта Кабінету Міністрів України про залучення фінансування Світового банку для розвитку дорожньої галузі на загальну суму 560 млн дол. США.

 

Світовий банк прокладає шлях до безпечніших доріг в Україні

ВАШИНГТОН, 3 листопада 2015 року – Рада виконавчих директорів Світового банку сьогодні схвалила рішення про надання позики МБРР у розмірі 560 мільйонів доларів США на фінансування Проектурозвитку дорожньої галузі в Україні. Ця нова позика забезпечить підтримку реалізації низки заходів, пов’язаних з покращенням управління мережею автомобільних шляхів, транспортного сполучення, та експлуатації доріг й дорожньої безпеки на ділянці автомагістралі Полтава-Харків.

«Відновлення економіки України залежить від наявності високоякісної та ефективної транспортноїсистеми”, заявивЧімяо Фан, Директор Світового банку в справах України, Білорусі та Молдови.«Поточна криза також створює можливості для того, щоб краще привести політику в сфері інфраструктури у відповідність до потреб країни в забезпеченні інтенсивних перевезень вантажів. Наша нова позика допоможе досягнути цієї мети шляхом підтримки реалізації деяких ключових покращень у дорожній галузі, що були визначені спільно з Міністерством інфраструктури України та «Укравтодором» – нашими довгостроковими партнерами».

Зокрема, в рамках компонента реабілітації автомобільних доріг і поліпшення безпеки на дорогах, за проектом фінансуватимуться ремонтні роботи з метою модернізації приблизно 100 кілометрів автошляху M-03, а саме на ділянці Полтава-Валки. Модернізація відбуватиметься за стандартом дороги першої категорії: це буде автомагістраль із чотирма смугами руху й високим рівнем безпеки, включно з аварійним бар’єром по центру та, за потреби, бар’єрами по сторонах дороги.

Пересічні громадяни відчуватимуть суттєві експлуатаційні покращення автомобільного коридору М-03. У результаті цього, на час завершення проекту в 2021 році, тривалість поїздки між Полтавою та Харковом скоротиться з теперішніх 140 хвилин до 96 хвилин разом із очікуваним зменшенням кількості дорожньо-транспортних пригод (з пошкодженнями та смертельними випадками) зі 139 до 85 випадків на рік. Загалом, кількість прямих користувачів дороги зросте до 40 000 на день, а число непрямих одержувачів визначених вигод, що виникнуть у результаті реалізації проекту в Полтавській та Харківській областях становитиме приблизно 4,4 мільйони осіб.

Позика також допоможе забезпечити фінансування для технічного обслуговування і поліпшення дорожньої безпеки на приблизно 840 кілометрах основних національних транспортних коридорів країни, а саме поліпшення об’єктів дорожньої інфраструктури, таких як мости, розв’язки та обходи населених пунктів. Врешті-решт, проект підтримає законодавчі та інституційні реформи, необхідні для покращення управління мережею доріг країни, сприяючи підготовці відповідного законодавства та документів, необхідних для фінансування, встановлення та експлуатації вітчизняних систем та порядку здійснення габаритно-вагового контролю, справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування та встановлення автоматичних камер контролю швидкісного режиму. Крім того, надаватиметься підтримка в проведенні інформаційно-просвітницьких кампаній і публічних консультацій стосовно запровадження таких систем.

Новий проект є продовженням Проекту покращення автошляхів і безпеки руху (ППАБР) та Другого проекту покращення автошляхів і безпеки руху (ППАБР-2), що фінансувались Світовим банком. У його рамках продовжуватиметься поліпшення автомагістралі загальнодержавного значення між Києвом і Харковом, посилюючи економічну інтеграцію зі сходом країни.

Ця позика є частиною широкого пакету фінансової підтримки з боку Світового банку, оголошеного в лютому цього року, що передбачає надання Україні коштів у розмірі до 2 мільярдів доларів США впродовж 2015 року. Із затвердженням цієї операції сукупний розмір підтримки, наданої Україні Світовим банком лише цього року сягне 1,775 мільярдів доларів США, разом з 1 мільярдом доларів США що було надано в рамках прямої бюджетної підтримки на проведення реформ.

Група Світового банку є основним партнером України в галузі розвитку. З урахуванням цієї нової позики та з березня минулого року, обсяг фінансової допомоги Групи Світового банку становить більше 4 (чотирьох) мільярдів доларів США. Cвої поточні інвестиційні проекти в Україні Світовий банк спрямовує на підвищення якості базових державних послуг, які надаються всім українцям: водопостачання, водовідведення, теплопостачання, електропостачання, реконструкція доріг, модернізація систем соціальної підтримки та охорони здоров’я населення.

З моменту приєднання України до Світового банку в 1992 році сукупний розмір зобов’язань банку в країні сягнув понад 9 мільярдів доларів США в рамках 46 проектів і програм.

 

Джерело: http://new.mtu.gov.ua/